główna zawartość strony

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2016

W ramach akcji prowadzonej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Kutnie dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Andersa w Nowem przystąpili do Sztafety Czytelniczej. Wspólne czytanie miało miejsce 8 listopada o godzinie 10.

Uczniowie z każdej klasy wcielili się w bohaterów z baśni, lektur szkolnych czy znanych postaci literackich. Każdy z przebranych uczniów miał za zadanie przedstawić swojego bohatera i uzasadnić swój wybór. Na zakończenie Sztafety Czytelniczej nagrodzono drobnymi upominkami uczniów za pomysł w doborze kostiumu, samodzielność oraz uzasadnienie swojego wyboru.

Wspólna zabawa czytelnicza zjednoczyła wszystkich. Miejmy nadzieję, że dzięki takim akcjom czytanie stanie się bardziej powszechne, a uczniowie częściej będą sięgać po książkę.