Narodowe Święto Niepodległości

Niepodległość to niezawisłość jednego państwa do drugiego. To inaczej suwerenność albo po prostu wolność. Dzisiaj wszyscy żyjemy w niepodległej Polsce. Jest to tak oczywiste, że na co dzień wcale o tym nie myślimy. Ale niepodległość Polacy musieli sobie wywalczyć….

W dniu 10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 98-ej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach niewoli. Każdego roku przeżywamy tą uroczystość inaczej i za każdym razem bardzo wyjątkowo.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie uczniowie klasy II i klasy V przedstawili montaż słowno-muzyczny pt. „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” poświęcony ojczyźnie i wolności.

Celem uroczystości było wzbogacenie wiedzy uczniów na temat Święta Niepodległości, kształtowanie postaw patriotycznych oraz szacunku dla historii minionych pokoleń.

Obowiązkiem rodziny i szkoły jest pielęgnowanie tradycji narodowych, co czynimy, na co dzień i od święta.